Relacja z Festynu z okazji Dnia Dziecka

W dniu 6 czerwca 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny, zorganizowała dla dzieci swoich pracowników, a także dla zaproszonych najmłodszych grup zorganizowanych z całej wielkopolski, Festyn z okazji Dnia Dziecka. W festynie wzięły udział także zaproszone jednostki spoza Bazy, takie jak Policja, Straż Graniczna, a także zespół medyczny Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Baza, wraz z partnerami,  zapewniła dzieciom wiele atrakcji, takich jak malowanie twarzy, malowanie gipsowych odlewów, układanie gigantycznych klocków Yenga, pokazy sprzętu różnego typu sprzętu, jak samoloty, robot pirotechniczny i kombinezon sapera, wóz wojskowej straży pożarnej i inne. Uczestnicy festynu mogli także zobaczyć pokaz dynamiczny samolotu bojowego F-16, w wykonaniu DEMO TEAM oraz przejechać się motocyklem wraz z członkami Grupy Motocyklowej KRUK 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Zespół medyczny naszego szpitala prowadził instruktaże udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły także zobaczyć wnętrze karetki i osobiście włączyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe w karetce. Oprócz wielu prezentacji przygotowanych przez służby mundurowe, dzieci mogły do woli zjeżdżać z gigantycznych dmuchanych zjeżdżalni, skakać w dmuchanych zamkach oraz pływać we wnętrzu dmuchanych kul w specjalnie przygotowanym do tego basenie.

9 czerwca Festyn został zorganizowany także dla dzieci partnerów 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Oprócz powyższych atrakcji, uczestnicy sobotniego festynu mogli posłuchać sokolnika, który na co dzień dba o bezpieczeństwo pilotów i samolotów w Bazie. Można było także zobaczyć, pogłaskać, a nawet wziąć na rękę wykorzystywane w pracy sokolnika ptaki. Na specjalny pokaz dla uczestników Festynu przyleciał także jeden z członków, zaprzyjaźnionej z Bazą, Grupy Akrobacyjnej Żelazny.

Dowództwu 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny serdecznie dziękujemy za zaproszenie do organizacji, a także za zaproszenie naszych dzieci do udziału w Festynie z okazji Dnia Dziecka.

Galeria:

« wróć