Wyróżnienie "IZABELLA 2017"

Miło nam poinformować, że Muzeum Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, które we współpracy z naszym Szpitalem zorganizowało wystawę pt. „Prof. nadzw. dr hab. Ireneusz Wierzejewski – rodzinie, medycynie, ojczyźnie” otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie wielkopolskiego środowiska muzealnego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce - „IZABELLA 2017” w kategorii Działalność wystawiennicza. Jej bohater, prof. Wierzejewski, był twórcą polskiej ortopedii, której rozwój rozpoczął się w Poznaniu. Z ofiarowanych przez Fundację Gąsiorowskich funduszy prof. Wierzejewski utworzył szpital ortopedyczny w Poznaniu. Był także prekursorem kompleksowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Kapituła konkursu przyznając wyróżnienie doceniła „inicjatywę przypomnienia niezwykle ważnej postaci dla lokalnego środowiska”. Wręczenie nagród odbyło się 21 maja 2018 roku w Oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu – Muzeum Pałac w Rogalinie. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

Serdecznie gratulujemy Pani mgr Annie Poniedziałek Kierownikowi Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu im. Karola Marcinkowskiego oraz Jej zespołowi zdobycia wyróżnienia. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią Waszego sukcesu.

Fot. Anna Barłóg - Mitmańska

Data ostatniej modyfikacji: 2018-06-15