Uroczyste przekazanie karetki

22 lutego 2019 roku, o godzinie 10.00, na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, odbył się briefing podczas którego odbyło się uroczyste przekazanie Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu Szpitalowi Klinicznemu im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nowoczesnej karetki służącej do transportu pacjentów. Kluczyki do nowej karetki Dyrektorowi Szpitala, Panu dr. n. med. Przemysławowi Daroszewskiemu wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Pan Jędrzej Solarski.

Karetka wyposażona jest w butlę z tlenem, nosze oraz przytwierdzany do podłogi fotel na kółkach, który pozwala na transport pacjentów poza karetką oraz na przewóz ich w pozycji siedzącej. Pojazd ma ogrzewanie i klimatyzację, co znacząco podniesie komfort pacjentów. Karetka jest przygotowana do doposażenia w sprzęt medyczny.

Jak podkreśla Dyrektor Szpitala, to bardzo przydatny zakup. Karetka będzie służyła jako środek transportu pacjentom naszego Szpitala, w szczególności dzieciom po skomplikowanych, wysokospecjalistycznych zabiegach operacyjnych, m. in. z zakresu skolioz, wad wrodzonych i nabytych układu kostno-stawowego czy po operacjach wykonywanych w procesie leczenia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest także jednym z dwóch ośrodków w kraju, który wykonuje skomplikowane zabiegi wad wrodzonych kończyn dolnych u dzieci z całego kraju, którym zakup karetki był bardzo potrzebny.

Nowo zakupiona karetka umożliwi bezpieczny transport tych pacjentów do ich miejsc zamieszkania, w komfortowych warunkach, co przyczyni się do podniesienia jakości wykonywanych przez Szpital świadczeń.

Na zakup przeznaczono blisko 237 tys. złotych, z czego 200 tys. przekazało miasto.