Spotkanie Opłatkowe

Spotkanie Opłatkowe w Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu

W dniu 04 stycznia 2019r., w Sali Wykładowej im. prof. Franciszka Raszei Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, już drugi rok z rzędu, odbyło się Spotkanie Opłatkowe.

Na wstępie Pan Dyrektor Przemysław Daroszewski przywitał zgromadzonych gości, po czym dokonał podsumowania 2018 roku, przedstawiając najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w Szpitalu, największe sukcesy, jednocześnie dziękując pracownikom za zaangażowanie w realizowane zadania i projekty, a zgromadzonym gościom za nieocenione wsparcie. W tym miejscu Pan Dyrektor wyraził nadzieję, że rok 2019 będzie jeszcze lepszym, obfitującym w nowe wyzwania i wspólną realizację zamierzonych celów. Chcąc podkreślić sukcesy osiągnięte w ubiegłym, 2018 roku Pan Dyrektor zaprosił wszystkich na projekcję filmu zrealizowanego w związku z  uzyskaniem przez Szpital środków z Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia na realizację projektu „Poprawa funkcjonowania ponadregionalnego wysokospecjalistycznego ośrodka medycznego poprzez zakup wyposażenia dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W kolejnej części uroczystości Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Zdrowia, nadawaną przez Ministra Zdrowia, z rąk Pana Łukasza Krysztofiaka – Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w asyście Pana Dyrektora Przemysława Daroszewskiego otrzymał Pan prof. dr n. med. Marek Napiontek.

Następnie uhonorowano pracowników Szpitala, wyróżnionych z okazji Jubileuszu 150- lecia Szpitala. Nagrody dla najdłużej pracujących w Szpitalu, okolicznościowe piny i listy gratulacyjne dla pracowników wyróżniających się wręczyli Pan Dyrektor Przemysław Daroszewski oraz Pan prof. dr hab. Michał Nowicki – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Uczelni Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i jednocześnie Przewodniczący Rady Społecznej naszego Szpitala.  Podczas uroczystości przedstawiono również wyniki konkursu fotograficznego pt. „150 lat Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”, ogłoszonego z okazji Jubileuszu 150- lecia Szpitala oraz wręczono przyznane z tej okazji nagrody.

Po uhonorowaniu pracowników krótkie przemówienia okolicznościowe wygłosili Pan Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, oraz Pan Jan Grabkowski – Starosta Poznański, którzy również podsumowali ubiegły rok w świetle współpracy ze Szpitalem i wyrazili nadzieję na dalszą owocną współpracę. Przemówienie  Pana Jędrzeja Solarskiego - Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania miało wyjątkowe znaczenie, ponieważ dokonano symbolicznego przekazania kluczyków do karetki, którą Szpital mógł zakupić dzięki dofinansowaniu z  Urzędu Miasta Poznania. Jako ostatni głos zabrał Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Na zakończenie Spotkania Pan Dyrektor Przemysław Daroszewski wraz z Panem prof. dr hab. Michałem Nowickim dokonali uroczystego odsłonięcia  tablicy upamiętniającej rozpoczęcie budowy gmachu Szpitala przez zakon Sióstr Sacre Coeur w 1968 roku. Pan Dyrektor poinformował zgromadzonych gości, że tablica pamiątkowa zostanie powieszona w korytarzu wejścia głównego „G”.

Odpowiednio uroczystą, świąteczną oprawę muzyczną Spotkania Opłatkowego zapewnił zespół kameralny Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych

Galeria: