Przedstawienie dla pacjentów Oddziału Dziecięcego I

Fundacja Funkomitywa -„Zaczarowany Świat Alicji”

W dniu 27 lutego 2019r. Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im.  Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odwiedzili goście z Fundacji Funkomitywa z Krakowa. W tym dniu, w pokoju dziennym zabaw Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Dziecięcego I powstała scena oraz wypełniona krzesełkami widownia, a pacjenci oddziałów dziecięcych Szpitala zostali zaproszeni na spektakl teatralny pt. „Zaczarowany Świat Alicji”.

Przedstawienie zakończyło się pełnym sukcesem. Tego popołudnia na ustach wszystkich uczestników przedstawienia gościł uśmiech, a miła i przyjazna atmosfera jaką stworzyli goście z Funkomitywy pozwoliła na chwilę odprężenia i odpoczynku od codziennych trosk związanych z walką o zdrowie.

Spektakl teatralny „Zaczarowany Świat Alicji” to kolejne wydarzenie, organizowane dla najmłodszych pacjentów Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi UM w Poznaniu. Wraz z inicjatorami tego typu przedsięwzięć jesteśmy przekonani o ich pozytywnym wpływie na samopoczucie pacjentów, które ma bezpośrednie przełożenie na wyniki leczenia i siłę do dalszej, często trudnej, walki o zdrowie.

Dyrekcja i pracownicy Szpitala w imieniu własnym,  małych pacjentów i ich rodziców serdecznie dziękują Fundacji Funkomitywa w Krakowie za wypełnienie czasu spędzonego na oddziale szpitalnym, w formie spektaklu teatralnego. Jednocześnie mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.