Podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji

Podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji

14 czerwca w piątek o godzinie 16.00, przy okazji obchodów 50-lecia wykonania zabiegu osteotomii miednicy według Degi oraz z okazji 30-lecia istnienia Kliniki Ortopedii Dziecięcej, miała miejsce uroczystość inaugurująca prace modernizacyjne, w wyniku których w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu powstanie Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach WRPO 2014-2020 i zostanie zrealizowana w ramach projektu ”Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim” nr RPWP.07.02.02-30-0001/18, którego Szpital jest Beneficjentem.

Uroczystość rozpoczął Profesor Marek Jóźwiak – Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej oraz Kierownik Projektu, wskazując na wagę działań podejmowanych przez Szpital dla pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym poprzez realizację projektu. Dzięki decyzji władz  wojewódzkich o finansowaniu tego typu działań mamy możliwość zaoferowania bezpłatnej rehabilitacji chorych z mózgowym porażeniem przy wykorzystaniu  wirtualnej  rzeczywistości, stanowiącej światowe trendy współczesnej medycyny. Realizując projekt umożliwiamy dostępność do tego typu terapii, która na tą chwilę nie jest dostępna w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.  Następnie Pan dr n. med. Przemysław Daroszewski – Dyrektor Szpitala, przywitał wszystkich zgromadzonych gości i podkreślając istotę realizacji projektu dla chorych z terenu całego województwa wielkopolskiego, wyraził nadzieję na kontynuację projektu w kolejnej perspektywie budżetowej funduszy europejskich. Dyrektor Szpitala oficjalnie odczytał treść aktu erekcyjnego i zaprosił do jego wspólnego podpisania, Wojciecha Jankowiaka – Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego; prof. Michała Musielaka –  Prorektora ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz prof. Marka Jóźwiaka – Kierownika Projektu.

Akt erekcyjny został umieszczony wraz z  aktualnym na ten dzień wydaniem Głosu Wielkopolskiego w tubie, którą uroczyście złożono w ścianie modernizowanego budynku.  Podpisujący akt erekcyjny symbolicznie wmurowali  cegłę pochodzącą z budowy Szpitala z 1869 roku, w miejscu gdzie umieszczono uroczysty dokument łącząc tym samym pamięć o tradycji z rozwojem Szpitala. Na zakończenie tego wydarzenia  Dyrektor Szpitala przekazał na ręce podpisujących Akt, pamiątkowe kielnie.

Następnie zaproszeni Goście udali się do Sali wykładowej im. Tomaszewskiej, gdzie okolicznościowe wykłady wygłosili: prof. dr hab. n. med. Maciej Głowacki – lekarz Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Dziecięcego I,  dr Magdalena Dziurda - lekarz Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Dziecięcego I oraz dr n. med. Przemysław Daroszewski – Dyrektor Szpitala. Na podsumowanie wydarzenia głos zabrali goście, m.in.  Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Pani Marlena Maląg, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Pan Wojciech Jankowiak, Starosta Powiatu Poznańskiego - Pan Jan Grabkowski.

Galeria zdjęć: