OLX - Lecimy z pomocą!

OLX - Lecimy z pomocą!

28 września zakończyła się trwająca ponad miesiąc akcja charytatywna OLX – Lecimy z pomocą! Na czas trwania akcji, przed Centrum Handlowym Posnania, stanął specjalny butik. W jego funkcjonowanie zaangażowały się dziesiątki pracowników Grupy OLX i samego Szpitala. Do butiku można było przynosić wszystko to, co samemu zdołało się unieść. Przynoszone fanty były na miejscu wyceniane i trafiały bezpośrednio do sprzedaży. Butik odwiedziły tysiące klientów. Działalności butiku towarzyszyły również rozmaite atrakcje, jak np. zajęcia jogi, profesjonalne masaże wykonywane przez fizjoterapeutów z naszego Szpitala, porady dotyczące wad postawy oraz instruktaże pierwszej pomocy. Cały dochód z akcji przeznaczony jest na remont oddziału Urazowo-Ortopedycznego Dziecięcego II, a dodatkowo OLX podwaja uzyskaną ze sprzedaży kwotę. W upalne dni na tym oddziale panują bardzo trudne warunki. Temperatura dochodzi do 40°C. To przekłada się na gorsze samopoczucie małych pacjentów, trudniejsze gojenie ran pooperacyjnych, a co za tym idzie – przedłużone pobyty pacjentów w szpitalu.

We wtorek, 1 października 2019 roku, w Szpitalu pojawili się pracownicy serwisu OLX, którzy przekazali na ręce Dyrektora Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Pana dr n. med. Przemysława Daroszewskiego, czek na kwotę 123 720,00 zł.

Efekt zbiórki przerósł najśmielsze oczekiwania chyba wszystkich zaangażowanych w projekt osób. Pieniędzy wystarczy nie tylko na instalację tak potrzebnej klimatyzacji, ale i na remont łazienek na tym samym oddziale, które w tej chwili nie są dostosowane w pełni do potrzeb przebywających na oddziale dzieci. Dodatkowo, w trakcie trwania akcji do naszego Szpitala zgłosili się przedstawiciele zarządu firmy Hydro Engineering, którzy zadeklarowali, że zamontują klimatyzację za symboliczną złotówkę.

Dziękujemy Grupie OLX za pomysł i organizację tego szlachetnego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję pracownikom Grupy OLX i Szpitala, a także firmie Hydro Engineering za wsparcie. Wreszcie w imieniu własnym i wszystkich małych pacjentów Oddziału Urazowo-Ortopedycznego II dziękujemy wszystkim klientom butiku, bez których ta akcja by się nie powiodła…

Galeria zdjęć: