Innowacyjny zabieg korekcji skoliozy

W dniach 15 – 17 października 2018r. Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu gościł wybitnego specjalistę w zakresu leczenia skolioz neurogennych. Pan Profesor Bruno Dohin na co dzień pracuje w szpitalu uniwersyteckim  w Saint – Étienne we Francji - Centre Hospitalier Universitaire (CHU) de Saint Étienne na Oddziale Chirurgii Pediatrycznej.

Pan Profesor Dohin wraz z Kierownikiem Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej naszego Szpitala Panem Profesorem dr hab. n. med. Tomaszem Kotwickim wykonali nowatorską operację polegającą na korekcie skoliozy neurogennej u siedemnastoletniej pacjentki z mózgowym porażeniem dziecięcym za pomocą dedykowanego implantu umożliwiającego pełną korekcję skośnego ustawienia miednicy. Dzięki temu pacjentka będzie mogła stabilnie siedzieć i przemieszczać się z odprostowanym kręgosłupem, co wpłynie na poprawę komfortu jej życia.

Ortopedyczno - Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny  im. Wiktora Degi UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu planuje kontynuację współpracy z uniwersyteckim ośrodkiem francuskim  zarówno pod względem naukowym jak i klinicznym.